Оголошується конкурс! Акція “Година Землі”

Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ запрошує парафії Стрийської єпархії долучитися до проведення Всесвітньої акції “Година Землі”, яка відбуватиметься у суботу 25 березня 2017 року. Парафія, яка проведе найбільше заходів екологічного спрямування у період з 24 по 26 березня включно отримає головний приз, а саме грошову премію 1000 грн для придбання дерев і зелених насаджень. Інші парафії за 2-ге і 3-тє місце отримають світлодіодні лампи. І всі парафії, які братимуть участь  в акції отримають для своїх парафіяльних бібліотек друковані видання Бюро екології УГКЦ. Для ознайомлення пропонується заходи, які можна провести у себе на парафії у цей період:
1. Обовязково вимкнути освітлення парафіяльного храму 25 березня 2017 року у час з 20.30 по 21.30.
2. Заохотити долучитися до вимкнення світла у вказаний час у помешканнях парафіян.
3. Можна провести молодіжні нічні чування, помолитися екологічну хресну дорогу, знайти відповідні цитати у Святому Письмі про красу створеного світу і роздумати над ними. 
4. У пятницю 24 березня можна провести виховну годину на тему відповідальності за створіння.
5. 24 і 25 березня можна провести на парафії прибирання сміття, акцію зі збору вторсировіни, насадити дерева, почистити джерела, виготовити шпаківні тощо.
6. Можна переглянути фільм на еко-тематику і його обговорити.
7. Можна провести флеш-моб на тему збереження первоцвітів, шкоди підпалів тощо.
8. Було б чудово провести бесіду про важливість енергозбереження.
9. У неділю можна виголосити екологічну проповідь.
Важко перелічити всі можливості. Але при бажанні можна провести чимало подібних заходів.
Важлива умова конкурсу: організаторами оцінюється конкретна інформаційна стаття, яка подається на елетронну скриньку Стрийської єпархії stryjeparchy@gmail.com до вівторка 28 березня 2017 року включно. У цій статті, яку подає парох або відповідальна особа з парафії мають бути перелічені проведені заходи і подано відповідні фотографії у цифровому форматі. Результати конкурсу буде оголошено до 30 березня 2017 року.
 
 Бюро екології Стрийської єпархії
Довідка: ОрганізаціяWorld Wide Fund for Nature або «Всесвітній фонд природи» спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» наприкінці березня 2007-го року провела цікаву і показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній австралійського міста Сідней, а також понад 2,2 млн. його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше ніж на 10%, що в свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше. Цю акцію назвали «Година Землі». Ідея була хороша і прийняла щорічний характер, поширилася і стала популярна в багатьох країнах світу. Час проведення акції погоджено і початок цієї години вибрано на 20 годин 30 хвилин в кожну останню суботу березня. У 2012-му році в цій акції брало участь вже 147 країн і понад 5,4 тис. міст і населених пунктів. 
Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.